CURAPROX KIDS STRAWBERY 2+ YEARS

320 ден

Нема на залиха

Паста за заби за деца од 2+ години

Нема на залиха

Шифра: 1430944 Категорија: Ознака:

Опис

Детска паста за заби Curaprox kids со освежителен вкус на јагода

Со вкус на слатка јагода – за забавно и неодоливо чувство при четкањето. Содржи 950 p.p.m. натриум флуорид кој на млечните заби им овозможува ефикасна заштита од кариес, соодветна е за деца од 2 годишна возраст.

Оваа паста за заби не содржи штетни состојки како натриум лаурил сулфат (SLS), триклосан и микропластика. Што содржи? Само добри состојки.

• натриум флуорид кој го зајакнува емајлот на забот
• ензими кои ја поттикнуваат  природната заштитна улога на плунката, поттикнуваат реминерализација и спречуваат појава на сува уста
• ксилитол (шеќер од бреза) кој штити од бактерии и ги зајакнува забите.