HIPP ORGANIC COMBIOTIC *1* 800GR

1.415 ден

5 на залиха

Почетна формула за доенчиња до 6 месеци. 

5 на залиха

Шифра: 1427609 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Почетна формула за доенчиња во првите 6 месеци од животот, содржи само лактоза, со органско млеко кое не содржи Генетски Модифицирани Супстанции во согласност со Органските директиви на ЕУ. Со LCP-долга верига на полинезаситени масни киселини(Omega 3 & 6 масни киселини) важни за правилен развој на доенчињата во првите месеци од животот. Со пробиотик – L.Fermentum, природна млечно-кисела култура, првенствено изолирана од мајчино млеко. Со важни диететски влакна (GOS) од лактоза. Комбинацијата од пробиотик и GOS го поддржува развојот на позитивната цревна флора. Не содржи глутен и е лесно сварливо.