**SET** LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS BABY LOTION SPF50+ 50ML + LIPIKAR SYNDET AP+ 100ML

1.040 ден

Нема на залиха

Млеко за осетлива кожа кај бебиња, со висока заштита од сонце + Кремаст гел за миење,за сува и иритирана кожа подложна кон атопија 

Нема на залиха

Опис

Млеко за осетлива кожа кај бебиња, со висока заштита од сонце + Кремаст гел за миење,за сува и иритирана кожа подложна кон атопија 

Млеко за осетлива кожа кај бебиња, со висока заштита од сонце

Нова формула посебно развиена за осетлива кожа склона кон атопија кај бебиња. Наменето за бебиња постари од 6 месеци. За лице и тело, хипоалерген производ, без парфеми, парабени.

Кремаст гел за миење,за сува и иритирана кожа подложна кон атопија

Многу нежна формула за миење на телото збогатена со карите масло и ниацинамид, поврзана со Aqua Posae Filiformis, нова и исклучиво патентирана состојка која делува на детерминативните фактори на кожата склона кон атопија. Без сапун, без мирис, без парабени.За миење на телото кај бебиња, деца и возрасни со многу сува кожа.