MUSTELA HYDRA BEBE BODY LOTION 300ML

695 ден

5 на залиха

HYDRA BEBE лосион за тело со органско авокадо

5 на залиха

Шифра: 1428447 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

HYDRA BEBE лосион за тело со органско авокадо наменетза секојдневна нега на телото. Се користи од самото раѓање, па понатамуниз детската возраст (вклучително и кај предвремено родени бебиња). Ја зајакнува кожната бариера правејќи ја кожата хидриранасвиленкасто мека.Неговата флуидна структура и единствен мирис го прават омилен производ и кај родителите.

Состав: Екстракт од органски одгледано AvocadoPerseose®, сончогледово масло богато со стеролии незаситени масни киселини,витамин Еза заштита на кожата од надворешни влијанија и растителен глицерин кој го спречува непотребното губење на вода преку кожата.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер на телото со блага масажа за потполно задоволствo.