MUSTELA STELATOPIA FACE CREAM 40ML

487 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

STELATOPIA емолиентна крема за лице

5 на залиха

Шифра: 1430898 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

STELATOPIA емолиентна крема за лице со екстракт од сончогледово семе, специјално е формулирана за бебиња со многу сува и атопична кожа. Овозможува долготрајна хидратација и го намалува цувството на чешање на иритираните делови од кожата на лицето. може да се користи кај бебиња (вклучително и кај предвремен родени бебиња) и деца. Може да се нанесува и на капаците и околу очите.

Состав: Природни патентирани активнисупстанции-дестилат од сончогледовомасло ја смирува кожата, го намалува чешањето и го надополнува недостатокот одесенцијални липиди, составен дел од кожната бариера и масло од органски одгледано AvocadoPerseose®  коепомага да се зајакне и обнови надворешната бариера на кожата, оштетена кај атопичната кожа.Екстракт од сладок корен кој го намалува црвенилото. Не содржи минерални масла и нема мирис.

Начин на употреба: Се нанесува два пати на ден или повеќепати, според потребата. Може внимателно да се нанесува и на капаците и околу очите.