MUSTELA COLD-CREAM FACE CREAM 40ML

307 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

2 на залиха

Хранлива Cold крема за лице со органски пчелин восок

2 на залиха

Шифра: 1430840 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Хранлива Cold крема за лице со органски пчелин восок веднаш ја храни бебешката сува кожана лицето и ѝ пружа долготрајна хидратација заштитувајќи ја од надворешните влијанија. Се употребува секојдневно, совршено е погодна за новороденчиња, бебиња и мали деца(вклучително и за предвремено родени бебиња). Нејзината нежна и богата тесктура е идеална за нанесување и лесно продира во кожата.

Состав:Патентиран Дермо-Нутритивен комплекс од церамидии Cold крема дополнет со екстракт од органски пчелин восок и органски одгледаноAvocadoPerseose®за исхрана и помош во одржувањето на природната бариера на кожата.Содржи и ши путер и природни масла богати со стероли и природни есенцијални масни киселини за исхранување иомекнувањена кожата.

Начин на употреба: Се нанесува наутрои навечер на лицето, како и пред секое излегување надвор