LACALUT SENSITIVE Паста за заби 75мл

180 ден

2 на залиха

Медицинска паста за заби, за нега на чувствителни заби, ги заштитува забните врвови од кариес. 

2 на залиха

Шифра: 986019 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Медицинска паста за заби, за нега на чувствителни заби, ги заштитува забните врвови од кариес.

Содржи алуминиум лактат, натриум флуорид и аминофлуорид.

Нежно ги чисти забите и забните вратови, ја намалува болната пречуствителност и заштита од кариес.