LACALUT SENSITIVE REPAIR EFFECT & GENTLE WHITE Паста за заби 75мл

270 ден

2 на залиха

Медицинска паста за нежно избелување на чувствителни заби со ефект на обновување на емајлот. 

2 на залиха

Шифра: 1425597 Категорија: Ознаки: , , ,

Опис

Медицинска паста за нежно избелување на чувствителни заби со ефект на обновување на емајлот.

Содржи активна формула за намалување на осетливоста на забите со аргинин, хидроксилапатит за обновување на забниот емајл и ензимски комплекс за нежно избелување. Содржи флуорид.