MATERNEA – ANTI-STRETCH MARK CREAM 40ML

200 ден

2 на залиха

Крем против стрии. 

2 на залиха

Шифра: 1434295 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крем против стрии. 

Ја заштитува кожата од појава на стрии и ги намалува веќе постоечките. Тестовите кај бремени жени после 1 месец користење покажале 96% дека го спречува појавувањето и 100% ја подобрува состојбата на веќе постоечките стрии.

За најдобри резултати нанесете наутро и навечер на абдоменот, градите, бутовите, колковите. Погоден за употреба од првиот месец на бременоста. ППродолжете со употреба најмалку 1 месец после породување.