MATERNEA – INTIMATE WASH CHAMOMILE EXTRACT 200ML

260 ден

2 на залиха

Гел за интимна хигиена. 

2 на залиха

Шифра: 1434291 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Гел за интимна хигиена.

Нежно ја мие и освежува кожата, без додаток на сапун, погоден за чувствителна кожа. Млечната киселина го одржува оптималното ниво на pH за време на бременоста околу 3.5 до 4.5. Со екстракт од камилица, алантоин и глицерин.

Погоден за секојдневна употреба за време на бременоста. Само за надворешна употреба.