MEGASMILE BLAC WHITENING DUO PACK SOFT

399 ден

14 на залиха

Двојно пакување на четки за заби.

14 на залиха

Шифра: 1431426 Категорија: Ознака:

Опис

Најпродаваниот megasmile производ е сега достапен со меки влакна

Малите честички јаглен во ултра меките влакна ги отстрануваат дамките и ја полираат глеѓта за посветли и побели заби. Јагленот е помек од глеѓта на забот и дентинот, така што црните влакна за белење можат да ги избелат забите без да предизвикаат оштетување. Со само 8 g, Black Whitening е меѓу најлесните четки за заби на пазарот. Нејзината лесно флексибилна рачка исто така спречува премногу притисок да се нанесува за време на четкањето.

Се препорачува за белење кај оние со чувствителни заби и непца. Идеално се користи во комбинација со забниот снег за инстант избелување мегасмајл.