MUSTELA 123 CREAM 50ML

236 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

Заштитна витаминска крема 123

5 на залиха

Шифра: 1428647 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Заштитна витаминска крема 123 во потполност се грижи за пеленската регија на бебето (вклучително и на предвремено родените бебиња). Има тројно дејство: спречување на осипот и иритациите од пелените, ја смирува и ја обновува нежната бебешка кожа.

Состав: Ексклузивен комплекс од патентирани природни активни супстанции кои гарантираат смирување на црвенилото и иритациите на пеленската регија – во сите ситуации, дури и кај дијареа и никнување заби: органски одгледано Avocado Perseoseкој ја штити кожната бариера и го зачувува клеточниот потенцијал на кожата;оксеолин од растението Alcaceae, кој ја смирува кожата;  дестилат од сончогледово масло кој ги обезбедува неоходните липиди за изградба и обнова на кожата и цинк оксид кој има заштитно и антиензимско дејство.

Начин на употреба: се нанесува при секоја промена на пелените, во тенок слој, на исчистена и сува кожа.