MUSTELA CICASTELA KREM 40ML

Original price was: 595 ден.Current price is: 446 ден.

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

9 на залиха

MUSTELA CICASTELA кремата за зараснување

9 на залиха

Шифра: 1429614 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

MUSTELA CICASTELA кремата за зараснување – против иритации, специјално дизајнирана за сува и осетлива кожа кај бебињата и децата. Смирува, хидрира и ја обновува иритираната кожа. Лесната структора која не масти, остава нелеплив заштитен филм кој овозможува да се продолжи со облекување на бебето/детето веднаш по нанесување на кремата. Иделана за третирање на дневните кожни иритации кај бебињата и децата (гребаници, ирититана кожа, каснување од инсекти).

Начин на употреба: Се нанесува во тенок слој на иритираното место.