MUSTELA MATERNITY NOURUSUNG COMFORT BALM 30ML

880 ден

Нема на залиха

Смирувачки балзам за брадавици.

Нема на залиха

Шифра: 1434081 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки балзам за брадавици– ја смирува и обновува кожата на брадавиците и ја одржува удобна во текот на доењето. Посебно формулиран за заштита на осетливи брадавици им овозможува на мајките да уживаат во доењето. Балзамоте без мирис, а сите негови состојки се со растително потекло.

Состав: Органско маслиново масло со омега 6 и 9 како главна активан состојка заради своите хранливи својства. Растителен глицерин за хидратавија и заштита на кожата и Витамин Е како природен антиоксиданс.

Начин на употреба:Се нанесува во подебел слој на брадавиците по секој подој. Балзамот не треба да се исплакнува, тој ќе штити брадавиците до следното доење. Може да се нанесува по секој подој.