MUSTELA MATERNITY STRECMARKS CREAM 250ML

Original price was: 1.737 ден.Current price is: 1.303 ден.

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

1 на залиха

Крема за превенција од појава на стрии

1 на залиха

Шифра: 1429615 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Крема за превенција од појава на стрии – делува во спречување и ограничување на појавата на стрии. Клинички докажано ја хидрира кожата и го смирува пецкањето на кожата. Со пријатна текстура која лесно се впива, оваа крема не масти и не се лепи на облеката.

Состав: Екстракт од масло од маракуја ја зајакнува еластичноста на кожата и ја прави мека и нежна. Масло од органски одгледано Avocado Perseose® кое содржи висока концентрација есенцијални масни киселини кои помагаат во обновувањето и одржувањето на хидролипидниот филм кој е ослабен во тек на бременоста. Пептиди од авокадо кои ја јакнат хидролипидната бариера, ја хидрираат и смируваат кожата.

Начин на употреба: Се нанесува наутро и навечер уште од првиот месец од бременоста (на стомакот, бутините, задникот и градите), како и во тек на периодот на доење (без да се нанесува на градите), да не се нанесува на ожилакот од царски рез.