MUSTELA NO RINSE CLEANSING WATER 300ML

416 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

4 на залиха

Мицеларна вода со органско авокадо за нормална кожа.

4 на залиха

Шифра: 1434079 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Мицеларна вода со органско авокадо е наменета за чистење на лицето и пеленската регија кај бебињата и децата (вклучително и кај предвремено родени бебиња), во еден чекор оставајќи ја кожата мека и мирисна. Не остава лепливи траги и нема потреба од плакнење. Може да се користи секогаш кога не сте во можност да го искапете бебето/детето или пак само за освежување.

Состав: Екстракт од органски одгледано AvocadoPerseose®,алантоин, екстракт од лист од Aloe Vera, благи сурфактанти кои нежно ја чистат, а не дозволуваат сушење на нежната бебешка кожа.

Начин на употреба: Се нанесува со памукче на лицето, телото или пеленската регија, по потреба. Не се плакне.