MUSTELA SUN SPRAY SOF50+ 200ML

1.800 ден

10 на залиха

Лосион спреј со висока заштита од сонце. 

10 на залиха

Шифра: 1436979 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Лосион спреј со висока заштита од сонце. 

Заштита од сонце за лице и тело, за деца и бебиња од раѓање. За кожа осетлива на сонце и посебно осетлива кожа вклучувајќи и кожа склона кон атописки промени. Содржи посебна компонента Avocado Perseose која ја подобрува природната бариера на кожата и ги заштитува клетките на кожата од УВ зрачење.

Нанесете на лице и тело собилна количина на сува кожа најмалку на секои 2 часа или секојпат после капење.

Дерматолошки тестиран производ. Многу отпорен на вода.