URIAGE – BEBE FIRST MOISTURIZING CREAM 40ML

550 ден

Нема на залиха

Бебешки хидратантен крем со органски еделвајс.

Нема на залиха

Шифра: 1433302 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Бебешки хидратантен крем со органски еделвајс.

течна емулзија за хидратација на бебешката кожа која заштитува од сушење. Во својот состав има природен комплекс од Термална вода и органски Еделвајс кој во комбинација со растителни сквалени остава заштитен и хранлив филм на кожата. Со слаб мирис.

Нанесете на чиста и сува кожа, со нежна масажа додека целосно не се впие. Да се избегнува контакт со очите. Погодно за новороденчиња. Дерматолошки терстирано.