*SET* URIAGE – XEMOSE ANTI-IRRITATION CREAM 400ML + URIAGE CLEANSING OIL 200ML

1.300 ден

3 на залиха

Крем против иритации + Масло за капење без сапун

3 на залиха

Опис

Крем против иритации + Масло за капење без сапун 

За многу сува кожа склона кон иритации

Овој крем содржи три патентирани комплекси кои ја хранат и заштитуваат кожата, го смируваат чешањето и ја намалуваат сувоста на кожата.Кожата станува еластична и мека со долготрајно пријатно чувство.Се употребува секојдневно, на чиста кожа.За бебиња,деца и возрасни. За лице и тело.

Масло за капење без сапун

Наменето за чувствителна кожа. Масло за капење со кремаста и мека пена и нежен мирис ја чисти кожата оставајќи ја со мек заштитен филм. Ја заштитува кожата од сушење. Не содржи сапуни. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ, со физиолошка пХ вредност.