MUSTELA 2 IN 1 CLEANSING GEL 200ML

410 ден

7 на залиха

2 во 1 гел за миење коса и тело со органско авокадо

7 на залиха

Шифра: 1430427 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

2 во 1 гел за миење коса и тело со органско авокадо е идеален за секојдневна употреба за бебешката и детската кожа и коса, од самото раѓање(вклучително и за предвремено родени бебиња), па понатамуниз детската возраст. Детално ги чисти и истовремено ги штити кожата и чувствителното теме на бебето и нежната кожа на детето. Ја смирува и хидриракожата неутрализирајќи го ефектот на сушењена кожата после капење. Специјална формулација за капење без солзи.Практично пакување за патувања.

Состав: Екстракт од органски одгледаноAvocadoPerseose®,растителен глицерин и благи сурфактанти занежно чистење без исушување на кожата. Не содржи сапун.

Начин на употреба: Се прави пена на рацете инежно се нанесува на косата и телото. Се плакне.