VICHY – DERMABLEND FLUID CORRECTIVE FOUNDATION 16HR 30ML

1.925 ден

Совршено покривање 16 часа, чувство на „гола кожа”. Мат ефект.

Шифра: 1430051 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Совршено покривање 16 часа, чувство на „гола кожа”. Мат ефект.

За жени кои сакаат да ги покријат малите до умерени неправилности на кожата (нерамномерен тен, подочњаци, црвенило, лузни итн.). Нејзината хипоалергена формула со висока толеранција е тестирана под дерматолошки надзор на чувствителна кожа.

  • Некомедогено
  • Без мирис
  • СПФ 35
  • 24 часовна хидратација

Формулата на корективна течна пудра за лице Dermablend спојува висока концентрација на пигмент за оптимално покривање и голема впивачка и лесна текстура која на кожата и дава природен изглед и чувство на пријатност во текот на целиот ден. Во контакт со епидермисот текстурата станува потечна а пигментот на боја се распределува по целата површина и потполно ги прикрива неправилностите на кожата, а притоа не се создаваат грутки или впечаток на сува маска.

Оваа пудра ви нуди тројно делување: висока моќ на покривање 16 часа + природен изглед на убавина + оптимално чувство на пријатност: 24 часовна хидратација.

1. 30% концентрација на пигмент за совршена покривност.

2. Пигменти „soft-focus”, кои ги прекриваат неправилностите и така создаваат убава кожа како и класичните пудри за лице.

3. Збогатена со глицерин и етерични масла од растително потекло, кои ја прават нежна, течна и пријатна.

Во допир со топла кожа се претвора во флуид, а нејзината текстура создава тенок слој без нагласување на брчките и без да остави траги на масен сјај на кожата.

  • Тенот е во потполност воедначен со природен ефект на „гола кожа”
  • Неправилностите на кожата се покриени веднаш без траги или грутки
  • Тенот е воедначен и сјаен, кожата е еластична и изгледа природно, со чувство на пријатност
  • Без ефект на маска

Дополнителни информации

Боја

15 OPAL, 20 VANILA, 25 NUDE, 30 BIEGE