**SET** WELEDA – CALENDULA BODY LOTION 200ML + CALENDULA BABYCREME NAPPY CHANGE 75ML

950 ден

Нема на залиха

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото + Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип

Нема на залиха

Опис

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото + Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип

Хидратантна и смирувачка нега идеална за нежна кожа на телото

Ја хидрира и прави кожата свиленкасто мека. Збогатен со состојки компатибилни со кожата, ги подржува нејзините природни функции. Масла од бадем и сусам во комбинација со смирувачки екстракти од невен и камилица. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип

Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по  нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло.Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.