MUSTELA STELATOPIA CLEANSING GEL 200ML

573 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

5 на залиха

STELATOPIA гел за туширање

5 на залиха

Опис

STELATOPIA гел за туширање за лице и тело нежно ја чисти, а истовремено и ја штити кожата. Веднаш ја смирува кожата, ги ублажува иритациитеи непријатното чувство на затегање.Kожата станува нежна, мека и свиленкаста. Формулација за капење без солзи со физиолошка pH вредност.

Состав: Природни патентирани активнисупстанции: дестилат од сончогледовомасло кој ја смирува кожата и го надополнува недостатокот одлипиди, кои се составен дел од кожната бариера; масло од органски одгледноAvocadoPerseose®-помага да се зајакне и обнови надворешната бариера на кожата, оштетена кај атопичната кожа; Ши путер и глицерин од природно потекло. Формулацијата е без сапун. Се употребува од самотораѓање (вклучително и кај предвремено родени бебиња),па понатаму низ детската возраст.

Начин на употреба: Се размачкува низ раце и се нанесува на телото со нежна масажа. Се испира и телото се брише-тапка со мека крпаМоже да се користи секојдневнои во акутната фаза на воспалението.