WELEDA – CALENDULA SOAP 100G

280 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

Нема на залиха

Најнежен избор за осетлива кожа.

Нема на залиха

Шифра: 1430021 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Најнежен избор за осетлива кожа.

Растителен сапун со екстракти од невен и камилица кои нежно ја чистат кожа, без исушување. Содржи 100% природни состојки, без вештачки конзерванси, бои, мириси и алуминиумски соли.  Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: За лице и тело, секојдневно. За бебиња, деца и возрасни.

Состав: Натриум палмитат, натриум кокоат, вода, натриум оливат, глицерин, екстракт од цвет на невен, екстракт од цвет на камилица, екстракт од корен од перуника, екстракт од шарена темјанушка, екстракт од ориз, екстракт од јачмен, натриум хлорид, натриум стеарат, алкохол**, природен мирис*, лимонен*, линалол*, цитронелол*, гераниол*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.