WELEDA TOOTHPASTE 75ML

275 ден

1 на залиха

Солена паста за заби. 

1 на залиха

Шифра: 1430025 Категорија: Ознаки: ,

Опис

Солена паста за заби.

Паста за заби која не содржи флуориди, со морска сол и нежни минерални чистачи. Спречува таложење на забни наслаги, го намалува оштетувањето и воспалението на непцата, комбинација од морска сол и сода бикарбона ја враќа природната блескавост на забите. Темелно ги чисти забите, невенот смирува, маслото од анасон освежува и остава чувство на чистота на устата.