APTAMIL PRONATURA 3 800GR

1.199 ден

Млеко за мало дете од 12+ месеци до 2 години. 

Шифра: 1427781 Категории: , Ознака:

Опис

Млеко за мало дете , од 12+ месеци па се до 2 години. Богато со нутритивни влакна (олигосахарид на мајчино млеко и ГОС/ФОС), Витамини Ц и Д*, Калциум, ДХА (Омега-3), и нема додадено палмино масло.  *Витамините Ц и Д придонесуваат за нормална функција на имуниот систем.

ПАКУВАЊЕ ДИЗАЈНИРАНО ЗА ВАС

  • Двојна сигурносна лента – за да сте сигурни дека Вашата формула не е отварана и дека ќе ја задржи свежината
  • Клик при затварање – за дополнителна заштита од контаминација и растурање
  • Дизајнирано за држење во една рака – кога бебето е во другата
  • Порамнувач за дозерка – за да ја дадете вистинската доза
  • Место за ставање на дозерката – за дозерката и Вашите раце да не бидат во правот