ANGIPRO ACTIVE SPRAY

330 ден

3 на залиха

Спреј за грло и уста со природни растителни екстракти, прополис и антисептик цетилпиридин хлорид. 

3 на залиха

Шифра: 1423552 Категории: ,

Опис

Спреј за грло и уста со природни растителни екстракти, прополис и антисептик цетилпиридин хлорид. Антисептичниот ефект на цетилпиридин хлорид е потенциран од ектрактите од тимјан, коприва, жалфија, нане и додадокот на ментол. Препорачаната дневна доза за возрасни и деца над 7 години е 4 апликации на ден директно во усната шуплина.