ANZIBEL LOZENG. MENTOL X 30

195 ден

Нема на залиха

Една пастила содржи 5мг хлорхексидин хидрохлорид, 4мг бензокаин, 3мг еноксолон.

Нема на залиха

Шифра: 1426243 Категории: ,

Опис

Една пастила содржи 5мг хлорхексидин хидрохлорид, 4мг бензокаин, 3мг еноксолон. Наменети за локално и симптоматско олеснување на благи воспалителни процеси во устата грлото. Препорачана дневна доза за деца над 14 години и возрасни е на 4 часа по 1 пастила во уста.