FERVEX ADULTS BEZ SEKER KESI X8

375 ден

10 на залиха

Наменет за третман на настинка, воспаление на слузницата на носот, воспаление на слузницата на грлото, состојби слични на грип.

10 на залиха

Шифра: 1428425 Категории: ,

Опис

Наменет за третман на настинка, воспаление на слузницата на носот, воспаление на слузницата на грлото, состојби слични на грип кај возрасни и деца постари од 15 години. Една ќесичка содржи 500мг парацетамол, 25мг фенирамин малеат, 200мг аскорбинска киселина. Препорачана дневна доза за деца над 15 години и возрасни е 1 ќесичка растворена во 200мл топла вода на секои 8 часа.