FERVEX ADULTS KESI X8

280 ден

30 на залиха

Наменет за третман на настинка, воспаление на слузницата на носот, воспаление на слузницата на грлото, и состојби слични на грип. 

30 на залиха

Шифра: 1428424 Категории: ,

Опис

Наменет за третман на настинка, воспаление на слузницата на носот, воспаление на слузницата на грлото, и состојби слични на грип. Наменето за деца над 15 години и возрасни. Една ќесичка содржи 500мг парацетамол, 200мг аскорбинска киселина, 25мг фенирамин малеат. Препорачана дневна доза за деца над 15 години и возрасни е една ќесичка растворена во 200мл топла вода на секои 8 часа.