TYLOLHOT KESI X 12

300 ден

25 на залиха

Се користи за ублажување на симптомите на настинка и грип, вклучувајки болка, главоболка, затнат нос. 

25 на залиха

Шифра: 989737 Категории: ,

Опис

Се користи за ублажување на симптомите на настинка и грип, вклучувајки болка, главоболка, затнат нос. Секоја кесичка содржи 500мг парацетамол, 4мг хлорфенирамин малеат и 60мг псеудоефедрин хидрохлорид. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години 1 ќесичка растворена во 200мл топла вода, на секои 6-8 часа.