APTAMIL PRONATURA 2 800GR

1.199 ден

Последователна формула за доенче 6-12 месеци. 

Шифра: 1428090 Категории: , Ознака:

Опис

Последователна формула за доенче, за возраст од 6 – 12 месеци. Формула богата со нутритивни влакна (ГОС/ФОС и олигосахарид на мајчино млеко), Витамини Ц и Д* , Омега-3 и Омега-6, и нема додадено палмино масло.

ПАКУВАЊЕ ДИЗАЈНИРАНО ЗА ВАС

  • Двојна сигурносна лента – за да сте сигурни дека Вашата формула не е отварана и дека ќе ја задржи свежината
  • Клик при затварање – за дополнителна заштита од контаминација и растурање
  • Дизајнирано за држење во една рака – кога бебето е во другата
  • Порамнувач за дозерка – за да ја дадете вистинската доза
  • Место за ставање на дозерката – за дозерката и Вашите раце да не бидат во правот