AQUA MARIS BABY QUTTS. 10ML

135 ден

10 на залиха

Изотонична морска вода богата со соли и олигоелементи ги испира бактериите, вирусите и нечистотиите од носот.

10 на залиха

Шифра: 903350 Категории: ,

Опис

Изотонична морска вода богата со соли и олигоелементи ги испира бактериите, вирусите и нечистотиите од носот. Без конзерванси. Затнатиот нос во текот на настинката или алергијата може да се одрази на здравјето на целиот систем за дишење. Го олеснува отстрануванјето на насобраниот секрет во носот. Се капнува во секоја носница по 1-2 капки 2-5 пати на ден.