BIBS STAKLENO SISE 110ML

1.285 ден

3 на залиха

Стаклено шише, 110мл

Шифра: 1433945 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Стаклено шише, 110мл

Шише кое е внимателно дизајнирано за бебиња. Шишето е дизајнирано имајќи ги предвид потребите на детето и е направено од боросиликатно стакло, кое е отпорно на температурни и термички удари, издржливо. Не испушта микропластика во млекото. Заоблена цуцла во природен гумен латекс (s). Препорачано од акушерките за поддршка на природното доење.  Дизајниран со функција против грчеви. Сите делови се направени од 100% безбеден материјал за храна.

Овој сет содржи:
-Стаклено шише 110 мл;
– Капа;
– 1 цуцла (s);
– Брава за млеко;
– Завртка;
– Преклоплива инка;
Исто така, шишето доаѓа со преклоплива инка што ви овозможува брзо и лесно да го наполните шишето со помалку отпад од млеко/формула. И на крај, нашето шише за бебиња содржи брава за млеко за лесно и хигиенско складирање. Може да се стави под завртката и капачето. Ова ви овозможува лесно да го носите шишето со себе додека сте во движење, без да се грижите дали ќе го истури млекото во вашата чанта или во количката.

Дополнителни информации

Боја

Бела, Зелена, Розева