BIODERMA – ATODERM SHOWER GEL 1L

1.100 ден

3 на залиха

Нежен гел за туширање

3 на залиха

Опис

Нежен гел за туширање

Благодарение на своите хидрирачките активни состојки, Atoderm нежниот гел ја прави кожата мека и заштитена, а смирувачките состојки го намалуваат чувството на затегнатост на кожата. Не содржи сапуни. Наменето за возрасни, деца, новороденчиња*.

Употреба: Еднаш до два пати на ден, секојдневно. На мокра кожа, нежно се трие со гелот и потоа темелно се плакне.