BIODERMA – ATODERM INTENSIVE GEL 500ML

936 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

4 на залиха

Хранлив смирувачки гел за туширање

4 на залиха

Опис

Хранлив смирувачки гел за туширање

Нежно ја чисти и смирува сувата и атопична кожа. Формулиран со прочистувачки агенси и витамин ПП, Atoderm Intensive gel, делува против пролиферацијата на микроорганизми и иритации кои ја влошуваат сувоста на кожата. Биолошки ја зајакнува кожната бариера. Не содржи сапуни и парфеми.  Не ја иритира кожата. Офталмолошки тестирано. Наменето за возрасни, деца, новороденчиња.*

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Се нанесува на претходно намокрена кожа, се трие и потоа темелно плакне.