BIODERMA – ATODERM SHOWER OIL 1L

1.465 ден

7 на залиха

Маслена купка за туширање 

7 на залиха

Опис

Маслена купка за туширање 

Наменето за чувствителна сува и атопична кожа. Чисти, ги обновува липидите и смирува. Atoderm маслото за туширање ја смирува и штити кожата благодарение на неговата ексклузивна формула составена од природни биолипиди, витамин ПП и Skin Barrier therapy™  патент.

Чувството на затегната кожа исчезнува веднаш после туширање. 24 часа хидратација. Многу хранливо. Против иритации. Возрасни, деца и новороденчиња*. Лесно парфимирана формула. Офталмолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на мокра кожа, потоа исплакнете. За подобри резултати користете и Atoderm емолиентно средство за нега после туширање.