BIODERMA – CICABIO ARNICA+ 40ML

882 ден

3 на залиха

Kрем кој смирува и ублажува модрици, отоци и џумки

3 на залиха

Опис

Kрем кој смирува и ублажува модрици, отоци и џумки

Идеална при инвазивни дерматолошки процедури (ботокс,филери), ласерски третмани, постхируршки третман на рани, мезотерапија, повреди кај мали деца и сл. Кремаста текстура без алкохол. Брзо се впива и апсорбира. Активните состојки од арника, цинк и Antalgicine® овозможуваат пријатно чувство и брза регенерација. Некомедогено.

Употреба: Нанесете на  иритираната кожа два пати на ден со лесна масажа.