BISOLVON 8MG TBL. X 20

335 ден

Нема на залиха

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица.

Нема на залиха

Шифра: 993809 Категории: ,

Опис

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица, муколитик кој го раствара вискозниот секрет во дишните патишта кај акутни и хронични болести на бронхиите и белите дробови. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 3 пати на ден по 1-2 тбл, деца помеѓу 6-14 години 3 пати на ден по 1 таблета.