BISOLVON SIR. 4MG/5ML 200ML

460 ден

Нема на залиха

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица.

Нема на залиха

Шифра: 978829 Категории: ,

Опис

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица, муколитик кој го раствара вискозниот секрет во дишните патишта кај акутни и хронични болести на бронхиите и белите дробови. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 3 пати на ден по 15мл, за деца од 6-14 години 3 пати на ден по 10мл, за деца од 2-6години 3 пати на ден по 5мл.