CAFFETIN COLD MAX KESI X10

200 ден

30 на залиха

Комбиниран препарат што се користи за ублажување на симптомиоте на настинка и грип како и ублажување на болка во грлото, главоболка, назална конгестија, и намалување на зголемена телесна температура. Една кесичка содржи 1000мг парацетамол и 12,2мг фенилефрин хидрохлорид. Препорачана дневна доза за деца над 16 години и возрасни е 1 ќесичка растворена во 200мл топла вода на секои 8 часа.

30 на залиха

Шифра: 989742 Категории: ,

Опис

Комбиниран препарат што се користи за ублажување на симптомиоте на настинка и грип.