DETRICAL 2000IU TBL. X 60

400 ден

4 на залиха

Една таблета содржи 2000IU еквивалентно на 50 микрограми холекалциферол. 

4 на залиха

Шифра: 1426832 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 2000IU еквивалентно на 50 микрограми холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 таблета дневно по јадење, најчесто навечер.