DR. THEISS HERBAL SEPT KIDS ZA GRLO X 6

225 ден

18 на залиха

Со екстракт од исландски лишај, екстракт од бел слез и екстракт од жалфија.

18 на залиха

Шифра: 1426652 Категории: ,

Опис

Со екстракт од исландски лишај, екстракт од бел слез и екстракт од жалфија. Ја обложуваат слузницата на устата грлото со заштитен филм. Го олеснува воспалението на грлото кое се манифестира со симптоми на болка, чувство на горење, сувост во грлото и потешкотии при голтање. Препорачана дневна доза за деца над 3 години е 3 лижавчиња во текот на денот.