ELMEX ANTI-CARIES PROFESIONAL Паста за заби 75мл

390 ден

5 на залиха

Медицинска паста за заби со висока заштита од кариес. 

5 на залиха

Шифра: 1429097 Категорија: Ознаки: , ,

Опис

Медицинска паста за заби со висока заштита од кариес.

Многу намирници, не само благото содржат шеќери кои можат да се претворат во киселини. Овие шеќерни киселини кои се наоѓаат во забните наслаги, можат да ги ослабат вашите заби растварајќи ги минералите и да предизвикаат кариес.

Оваа паста директно ја разложува шеќерната киселина која се наоѓа во наслагите на забите – главна причина за појава на кариес – без да се оштетат забите.