EVA INTIMA MENOFIX X 1

150 ден

5 на залиха

Топла облога која придонесува веднаш да се ублажат и ослободат менструалните болки и грчеви.

5 на залиха

Шифра: 1433861 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Топла облога која придонесува веднаш да се ублажат и ослободат менструалните болки и грчеви. Облогата е со топлина помеѓу 50-60 степени целзиусови. Времетраењето на дејството е и до 8 часа.

Употреба: Отстранете ја лепенката од фолијата, протресете ја за да се активираат конпонентите и да почне да се загрева лепенката, отстранете ја фолијата од лепливата страна и поставете ја лепенката врз долната облека што го покрива стомакот или грбот.