EVA INTIMA RESTORE GEL pH3.8 X 9 APL.

999 ден

Нема на залиха

Вагинални апликатори за еднократна употреба наполнети со гел х 9 

Нема на залиха

Шифра: 1433865 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Вагинален гел за реставрација на повредена или атрофирана вагинална слузница. Дизајниран да го промовира заздравувањето на вагиналната слузница, кое може да биде предизвикано од операција, атрофичен вагинитис, хемотерапија.

Состав: Хијалуронска киселина 1,25мг/доза, Млечна киселина, Патентиран пребиотик Bloecolla, Камилица, Алое, Чајно дрво, Centella Asiatica – готу кола, Невен.