EXPULMO LUNAC 150ML

225 ден

15 на залиха

Течен екстракт од корен од бел слез, тинктура од цвет од камилица, екстракт од плод од камилица за третман на сува кашлица.

15 на залиха

Шифра: 1420207 Категории: ,

Опис

Течен екстракт од корен од бел слез, тинктура од цвет од камилица, екстракт од плод од камилица за третман на сува кашлица. Препорачана дневна доза за деца постари од 10 години 3 пати на ден по 10мл. За деца од 4 до 10 години 3 пати на ден по 5мл.