H.A BRAINVIT CAPS. X 60

1.390 ден

2 на залиха

Овбозможува подршка за нормално функционирање на нервниот систем.

2 на залиха

Шифра: 1423043 Категории: ,

Опис

Овбозможува подршка за нормално функционирање на нервниот систем. Формулација која содржи ниацин, рибофлавин, тиамин, Витамин Б12 и Витамин Ц. Придонесува за правилна исхрана и нормално функционирање на нервниот систем. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 16 години е 1 таблета 2 пати дневно.