H.A SELENIUM 200 MCG TBL. X 60

950 ден

Нема на залиха

Една таблета содржи 200микрограми селен.

Нема на залиха

Шифра: 1425880 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 200микрограми селен. Придонесува за заштита на ткивата од оксидативно оштетување предизвикано од слободните радикали и придонесува за нормална функција на тироидната жлезда и имуниот систем. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 таблета дневно заедно со оброк.