HERBIFIT TIMJAN SIR. 200ML

200 ден

5 на залиха

Сируп на база на екстракт од тимјан за смирување на продуктивна кашлица и полесно искашлување.

5 на залиха

Шифра: 1421873 Категории: ,

Опис

Сируп на база на екстракт од тимјан за смирување на продуктивна кашлица и полесно искашлување. Препорачана дневна доза за возрасни е 15мл 3 пати на ден. За деца 5мл 3 пати на ден, кај доенчиња се дава 2.5 мл 3 пати на ден.